Drodzy Rodzice


Najlepsze co możemy dać naszym dzieciom to solidne wykształcenie zdobyte na dobrej uczelni. To zapewni im ciekawą, dobrze płatną pracę i realizację marzeń, a nam poczucie dobrze wypełnionej misji rodzicielskiej.
Czy zastanawiacie się czasem ile będzie kosztowała edukacja Waszych pociech? Średni miesięczny koszt utrzymania studenta w obcym mieście to minimum 2000 zł miesięcznie, co daje około 20 000 zł rocznie (odliczając wakacje), więc około 100 000 zł za cały okres studiów. Średnia płaca netto w Polsce to około 3000 zł, więc nie trudno policzyć, że wydatek na studenta to 2/3 średniego dochodu pracownika w Polsce. A co jeśli mamy dwóch studentów jednocześnie?
Można pomysleć wcześniej o tych wydatkach i zgromadzić potrzebną kwotę zdecydowanie mniejszym nakładem inwestycji.
Nasza firma proponuje ciekawe rozwiązania, które pomogą Państwu zaplanować przyszłe wydatki nie obciążając zbyt mocno kieszeni.


Już dziś pomyśl o swojej emeryturze


Prognozy emerytalne według specjalistów są bardzo złe, państwo nie będzie w stanie zapewnić nam godnej emerytury, a ostatnio mówi się o emeryturze socjalnej, która będzie jednakowa dla wszystkich bez względu na ilość przepracowanych lat, będzie oczywiście na minimalnym poziomie. Jeżeli sami nie zadbamy o swoją przyszłość to nie wystarczy nam na podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie, opłaty, nie mówiąc o wydatkach na leki, a starość to bardzo często choroby przewlekłe, które wymagają stałego leczenia, więc stałych wydatków. Nikt z nas nie chciałby być na łasce swoich dzieci, bo przecież po wielu latach pracy należy nam się godne życie. Emerytura to czas wypoczynku, aktywności i realizacji marzeń, na które wcześniej nie mieliśmy czasu z powodu obowiązków zawodowych. To wszystko jednak wiąże się z pieniędzmi, których państwo nie zapewni.
Jeżeli masz dzisiaj 30, 40 lat to najwyższy czas pomyśleć o swojej przyszłości, nawet niewielkie wpłaty przez długi okres czasu pozwolą zgromadzić spory kapitał. Produkty emerytalne, które oferujemy są nastawione na zysk klienta, mają minimalne koszty, nie mają nic wspólnego z popularnymi na rynku rozwiązaniami, na których zarabiają przede wszystkim instytucje finansowe.
Fachowcy zalecają, aby już od momentu rozpoczęcia pierwszej pracy zacząć oszczędzanie na emeryturę, to nam zapewni pełną niezależność w jesieni naszego życia.


Ubezpieczenie od poważnych chorób


Dziennie w Polsce umiera 1050 osób.

45 proc. zgonów to wynik chorób serca, udarów, zawałów. 25 proc. – nowotworów złośliwych, 6-7 proc. zgonów to urazy, zatrucia i wypadki – powiedział prof. Mirosław Wysocki, dyrektor Państwowego Zakładu Higieny. W 51 proc. jest to styl życia, w 21 proc. – warunki środowiskowe, w 16 proc. – cechy dziedziczne, a w 10 proc. – dostępność i jakość usług medycznych.

Na świecie 7 mln osób umiera rocznie z powodu zapylenia powietrza, w Polsce – 48 tys.
Na liście 50 miast Unii Europejskiej z najbardziej zanieczyszczonym
powietrzem 32 miasta są polskie. – To żaden spisek, to są nasze polskie dane – powiedział Piotr Dąbrowiecki (Wojskowy Instytut Medyczny, przewodniczący Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP)

Aż pięć miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej to kolejno: Żywiec, Pszczyna, bułgarski Dimitrowgrad, Rybnik i Wodzisław. Wysoko na liście znajdują się też m.in. Katowice, Zabrze i Gliwice.

Żródło:Gazeta Wyborcza


Moja Emerytura


Od 15 czerwca ZUS przesyła informacje o wysokości naszych przyszłych emerytur. Niektórzy po otrzymaniu listu mogą stracić dobry humor. Na przykład kobieta lat 42, pracownica socjalna. Zarabia 2,1 tys. zł brutto. Miała aż osiem lat przerwy w pracy, związanej z urlopem wychowawczym. Jej emerytura wyniesie 850 zł brutto, a więc mniej więcej o 30 zł mniej niż obecna emerytura minimalna (ostatecznie, jeżeli kobieta ta udowodni 25 lat stażu, do emerytury minimalnej dopłaci jej państwo).

Na wyższe emerytury mogą liczyć osoby, które długo pracowały przed 1999 r. Dlaczego? Przed tym rokiem nie było kont emerytalnych, na których obecnie gromadzimy swoje oszczędności emerytalne. Wszystkim więc, którzy wtedy pracowali, państwo dopisuje dodatkowy kapitał, bardzo hojnie wyliczany (fachowo nazywa się to kapitał początkowy). I z tego kapitału ZUS liczy emeryturę.

Powodów do zadowolenia nie będą mieli dzisiejsi 30-40-latkowie. Nie dość, że nie będą mieli kapitału początkowego, to dodatkowo wielu z nich jest skazanych np. na umowy o dzieło, od których nie są odprowadzane składki. A to oznacza groszową emeryturę.
W listach podany będzie wiek, w którym będziemy mogli przejść na emeryturę. Nie dla wszystkich będzie on jednakowy. Dla niektórych to np. 63 lata, dla innych – 66 lat i 3 miesiące. Wszystko zależy od daty urodzenia. Rząd PO-PSL zdecydował bowiem, że od 2013 r. stopniowo podwyższany jest wiek emerytalny. Docelowo mamy pracować do 67 lat (mężczyźni od 2020 r., kobiety od 2040 r.). Dzisiejsi rządzący obiecują, że obniżą wiek emerytalny i będziemy pracować do 60 (kobiety) i 65 lat (mężczyźni).

Konsekwencją tej decyzji będą jeszcze niższe emerytury. Krótsza praca oznacza mniej odłożonych składek i może skazywać wielu ludzi na życie w biedzie. Oczywiście część osób będzie mogła sobie do tej niskiej emerytury dorobić. Problem w tym, że jak skończą 70 lat i zaczną chorować, mogą nie mieć z czego żyć.

Po obniżeniu wieku emerytalnego Polki kończące pracę w najbliższych latach będą miały – według analizy ZUS – emerytury niższe o kilkanaście procent. Ale już dzisiejsze czterdziestolatki (które na podstawie dzisiejszych przepisów miałyby pracować do 67 lat) dostaną na starość aż o ponad 40 proc. mniej!

Obecna 41-latka, gdy odejdzie na emeryturę w wieku 67 lat, dostanie średnio 2648 zł brutto. Gdyby jednak, zakończyła pracę, mając lat 60, musiałaby wyżyć za jedynie 1516 zł brutto, czyli aż o 43 proc. mniej!


Witamy na naszej stronie


Miło nam powitać Państwa na naszej stronie, która powstała z myślą o naszych obecnych i przyszłych klientach.

Znajdziecie tu Państwo podstawowe informacje dotyczące naszej oferty, adresy biur, kontakt do naszych Partnerów, ale również ciekawe informacje z rynku ubezpieczeń.

Nasza firma działa od 1999 roku, najwyższą wartością jest dla nas Klient i jego profesjonalna obsługa, dlatego zachęcamy Państwa do kontaktu, sugestii, które pozwolą podwyższyć poziom naszej obsługi. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania.

Zapraszamy.