Prognozy emerytalne według specjalistów są bardzo złe, państwo nie będzie w stanie zapewnić nam godnej emerytury, a ostatnio mówi się o emeryturze socjalnej, która będzie jednakowa dla wszystkich bez względu na ilość przepracowanych lat, będzie oczywiście na minimalnym poziomie. Jeżeli sami nie zadbamy o swoją przyszłość to nie wystarczy nam na podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie, opłaty, nie mówiąc o wydatkach na leki, a starość to bardzo często choroby przewlekłe, które wymagają stałego leczenia, więc stałych wydatków. Nikt z nas nie chciałby być na łasce swoich dzieci, bo przecież po wielu latach pracy należy nam się godne życie. Emerytura to czas wypoczynku, aktywności i realizacji marzeń, na które wcześniej nie mieliśmy czasu z powodu obowiązków zawodowych. To wszystko jednak wiąże się z pieniędzmi, których państwo nie zapewni.
Jeżeli masz dzisiaj 30, 40 lat to najwyższy czas pomyśleć o swojej przyszłości, nawet niewielkie wpłaty przez długi okres czasu pozwolą zgromadzić spory kapitał. Produkty emerytalne, które oferujemy są nastawione na zysk klienta, mają minimalne koszty, nie mają nic wspólnego z popularnymi na rynku rozwiązaniami, na których zarabiają przede wszystkim instytucje finansowe.
Fachowcy zalecają, aby już od momentu rozpoczęcia pierwszej pracy zacząć oszczędzanie na emeryturę, to nam zapewni pełną niezależność w jesieni naszego życia.